صفحه اصلي
مهندسی معدن
آزمون های آزمايشی
دوره های خانه معدن
همکاری با نهاد ها
پروژه های معدنی
اخبار
کتابخانه معدن
نمایندگی ها
درباره ما
   جامع


 

 

 

 

 

Voxler

 

خانه مهندسی معدن

دوره آموزش نرم افزار Voxler

عنوان دوره

کد دوره

دوره فشرده

شهریه آزاد (تومان)

شهریه دانشجویی (تومان)

جامع

VOX 03

10 ساعت

490000

390000

 

هدف دوره :

  Voxler یک نرم افزار گرافیکی 3 بعدی و از سری نرم افزارهای شرکت Golden Software می باشد. گرافیک بسیار قوی و نیز کاربری آسان از جمله ویژگی بارز این نرم افزار می باشد.

از این نرم افزار می توان به عنوان تلفیق داده های اکتشافی (ژئوفیزیک، زمین شناسی، ژئوشیمی، سنجش از دور، داده های حاصل از حفر گمانه ها و ...) در یک فضای سه بعدی استفاده کرد. کاربران Voxler شامل باستان شناسان، هوتشناسان، معلمان، مهندسان، پزشکان، هدیرولوژیست ها، زمین شناسان، متخصصین ژئوفیزیک، محققان پزشکی و هرکسی که نیاز دارد ارتباط داده ها را به صورت سه بعدی تجسم کند و خروجی هایی با کیفیت بالای گرافیکی داشته باشد.

 

 

محتوای دوره :

سر فصل دروس:

 ارائه روشهای درون یابی Invers distance، Data metric و Local polynomial به منظور شبکه بندی داده ها

و همچنین:

تصویرسازی سه بعدی و ساخت مدل‌های خیره کننده از داده‌ها، قابلیت فیلتر ناهنجاریها و نقاط تکراری و ناخواسته، ساخت و محاسبه مدلهای حجمی سه بعدی، تهیه مدل بلوکی و محاسبه ذخیره ماده معدنی، نمایش مقاطع ژئوفیزیکی به صورت 3 بعدی، تهیه مدل های های سطحی هم تراز (Isosurface) از داده های گمانه ها یا داده های ژئوفیزیکی (بارپذیری، مقاومت ویژه، مغناطیس سنجی، گرانی سنجی و...)، تهیه مقاطع عمقی و پلان های سطحی از ماده معدنی، تهیه رویه سه بعدی توپوگرافی، رندر دقیق و همه جانبه جزئیات مدل، قابلیت جابجایی لایه‌های تشکیل دهنده مدل، امکان ویرایش رنگ، استایل و پوسته بخشهای مختلف مدل، تغییر نمای دید بر پایه سیستم مختصات جهانی، غیر فعال کردن عناصر تشکیل دهنده مدل به صورت مجزا، پشتیبانی از تمام فرمتهای سه بعدی و داده‌های آماری، قابلیت ذخیره مدلها با فرمتهای مختلف تصاویر رستر و وکتور، ساخت انیمیشن از مدل در قالب ویدیو و ...

 

حداقل مدرک ورود به دوره :

 

  • داشتن شرايط عمومي ورود به دوره هاي آموزش عالي آزاد
  • دانستن مفاهیم تخصصی در مهندسی معدن

    تبصره: چنانچه داوطلبي داراي مدرک تحصيلي از مراکز علمي خارج از کشور باشد درصورتيكه مورد تاييد قرار گيرد و در صورت احراز شرايط پذيرفته خواهد شد.

 

تواناييهاي مورد انتظار دانشپذيرفتگان دوره :

    دانشپذیران پس از طی دوره قادر خواهند بود:

تلفیق داده های اکتشافی (ژئوفیزیک، زمین شناسی، ژئوشیمی، سنجش از دور، داده های حاصل از حفر گمانه ها و ...) در یک فضای سه بعدی را انجام دهند. 

 

منابع دوره :

  • Help نرم افزار Voxler

 

 

 

 

 

 

خانه مهندسی معدن ایران

" گامی بسوی اشتغال در صنعت معدن کشور"