صفحه اصلي
مهندسی معدن
آزمون های آزمايشی
دوره های خانه معدن
همکاری با نهاد ها
پروژه های معدنی
اخبار
کتابخانه معدن
نمایندگی ها
درباره ما
   GIS برای تمامی رشته ها

 

 

 

ArcGIS

خانه مهندسی معدن

GIS در تمامی رشته ها

عنوان دوره

کد دوره

دوره فشرده

شهریه آزاد (تومان)

شهریه دانشجویی (تومان)

تخصصی

GIS-GENERAL

10 ساعت

490000

390000

 

هدف دوره :

در اغلب اجزای جغرافیایی کدی وجود دارد که وابسته به یک مکان خاص می باشد . این کد می تواند یک آدرس , کد پستی , موقعیت کلی سیستم , سرشماری بلوک های مکانی , شهر , منطقه یا کشور باشد . نرم افزارهای سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) به کاربران امکان عملیاتی نظیر مشاهده , بهره برداری و آنالیز داده هایی را خواهد داد که وابسته به مکان , مسیرهای دستیابی ,روابط داخلی و موارد دیگر بوده و انجام آنها در نقشه های معمولی به هیچوجه وجود ندارد . GIS تکنولوژی است که در همه علوم کاربرد دارد . زمانی که با اطلاعات مربوط به مکان کار می کنیم , GIS باعث افزایش قدرت حل مشکلات روزمره مهندسی می شود . با استفاده از GIS می توان حوادث شهری را آنالیز نمود یا خریدهای مشتریان را ردیابی کرد , حمل و نقل را در بهترین مسیرها انجام داد , بهترین مکان را برای یک سد انتخاب کرد و بسیاری موارد دیگر .

هدف از برگزاری این دوره آشنایی داوطلبین با توانمندی ها و قابلیت های نرم افزار GIS ، معرفی محیط های کاری این نرم افزار و آموزش نوار ابزار های آن به همراه مثال ها و نمونه های عملی و کار شده توسط مدرس، و در نهایت آموزش کاربردی  و حرفه ای این نرم افزار و آموزش  نرم افزار ها و امکانات و تکنیک های  جدید و حرفه ای  برای اولین با در ایران .

 

کاربرد دوره :

مطالبی که در این دوره ارائه خواهد شد:

  • معرفی نرم افزار Arc GIS
  • معرفی محیطArc catalog  
  • معرفی محیط Arc Map
  • معرفی محیط Arc scene
  • ارتباط و عملکرد GIS با Google Earth
  • روش کار با GPS و تخلیه نقاط GIS

 

حداقل مدرک ورود به دوره :

 

  • داشتن  داشتن شرايط عمومي ورود به دوره هاي آموزش عالي آزاد
  • دانستن مفاهیم مقدماتی در مهندسی معدن
  • مفاهیم مقدماتی GIS

     تبصره: چنانچه داوطلبي داراي مدرک تحصيلي از مراکز علمي خارج از کشور باشد درصورتيكه مورد تاييد قرار گيرد و در صورت احراز شرايط پذيرفته خواهد شد.

 

 

تواناييهاي مورد انتظار دانشپذيرفتگان دوره :

دانشپذيران پس از طي اين دوره  : 

در پایان دوره آموزشی ، قادر به استفاده از انواع منابع اطلاعات مکانی ( مانند نقشه های کاغذی ، عکس های هوایی ، داده های برداشت شده با GPS و . . . . . ) وارد کردن این داده ها ، رقومی کردن و تهیه لایه های رقومی از آن ، ساخت انواع فرمت های ذخیره داده های مکانی و توصیفی ، مدیریت و طبقه بندی داده ها ، انجام یکسری تحلیل های مکانی بر روی داده ها ، تهیه خروجی های کاغذی و رقومی ، فرمول نویسی و برنامه نویسی مختصر  با JAVA برای GIS ارائه تکنیک ها و روش های منحصر به فرد و اختصاصی انجمن برای تهیه طرح های جامع و تفصیلی  و . . . . خواهد بود که در صورت یاد گیری کامل این مباحث ، شرکت کنندگان می توانند به عنوان یک کارشناس و متخصص GIS در بخش GIS شرکت های مهندسان فعالیت نمایند.

 

منابع دوره :

1.  آشنایی با Arc View-GIS و برنامه های جنبی ( Extentions ) , دکتر همایون مطیعی , دانشگاه صنعت آب و برق (شهید عباسپور ) , 1384

2.  اشاره ای به سامانه های اطلاعات جغرافیایی GIS سامانه اطلاعات جغرافیایی برای برنامه ریزی در سطح محلی , مهدی مدیری و خسرو خواجه , انتشارات سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح ,1384

 

 

 

 

 

 

خانه مهندسی معدن ایران

" گامی بسوی اشتغال در صنعت معدن کشور"